Dlaczego warto zadbać o dobre ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym?

kasa

Spłata kredytu hipotecznego rozciąga się najczęściej na kilkanaście, często kilkadziesiąt lat, a zatem kredytobiorca przy podpisywaniu umowy kredytowej nie jest w stanie przewidzieć wszystkich czynników ryzyka na poziomie gospodarstwa domowego. Z tego powodu bardzo ważnym elementem jest optymalizacja możliwie najlepszego ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Dlaczego warto zadbać o wskazaną kwestię ubezpieczenia? O tym i innych ważnych tematach przeczytasz na finansowerady.com.pl.

Wartość ubezpieczenia kredytu

Standardowo w umowach kredytowych spotyka się bardzo ważne ubezpieczenie od utraty zatrudnienia, a także ubezpieczenie życia. W pierwszym przypadku przy stracie bieżącego zatrudnienia to ubezpieczyciel bezpośrednio przejmuje odpowiedzialność za regulowanie zobowiązania, ale tylko do pewnych określonych kwot. Warto przemyśleć, aby podobne ubezpieczenie rozszerzyć, jeżeli funkcjonujesz w stosunkowo niepewnej branży. Przy ubezpieczeniu na życie pieniądze z polisy przechodzą na bank detaliczny, a członkowie rodziny nie mają problemów ze spadkiem obciążonym zadłużeniem. To oczywiście duży skrót, ale pokazuje ideę wartości ubezpieczenia kredytów. Niestety ubezpieczenie najczęściej liczy się procentowo od kwoty kredytu, a zatem początkowo ponosisz spore koszty. Z tego powodu najlepiej porównywać kredyty hipoteczne pod kątem promocji we wskazanej materii. Dzięki temu unikniesz strat finansowych i lepiej zoptymalizujesz umowę. Jednym z ciekawszych rodzajów ubezpieczeń przy kredycie hipotecznym jest ubezpieczenie niskiego wkładu. To opcja dla osób, które nie posiadają wystarczającego wkładu własnego, a jednak chcą podpisać długoterminową umowę. Kredytobiorca w takim przypadku spłaca większe oprocentowanie, aż nie dobije do wymaganego poziomu wkładu własnego już przy spłacie zobowiązania. To bardzo opłacalne rozwiązanie, jeżeli faktycznie zależy ci na szybkim zakupie nieruchomości, ale nie posiadasz praktycznie żadnych oszczędności.

Komfort psychiczny przy spłacie zobowiązania

Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie kredytu hipotecznego to znacznie większy komfort psychiczny. Większość banków detalicznych przedstawia ubezpieczycieli sprawdzonych, co znacznie skraca czas porównywania ofert. Czy twoim zdaniem wykupienie ubezpieczenia, nawet dodatkowego przy kredycie to opłacalna opcja dla kredytobiorcy?