Który kredyt wybrać

polskie zlote

Coraz więcej Polaków decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Jednak zanim podejmą ostateczną decyzje często pierwsze pytanie jakie sobie żądają to „Jaki kredyt wybrać?” . Jak się okazuje wybór jest ogromny, jednak swoja decyzje warto dokładnie przeanalizować i poprosić o poradę eksperta aby wybrać jak najlepszy kredyt.

Od czego powinien być uzależniony wybór kredytu

Jak się okazuje kredyty są naprawdę różne. A ich wybór powinien być uzależniony od kilku czynników. Pierwszy z nich to cel. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaki cel chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze, a także to jakie sa nasze możliwości i czy na pewno będzie nas stać na spłacenie kredytu w takiej wysokości. Przeglądając oferty w bankach okazuje się ż chyba najłatwiej będzie nam sięgnąć po kredyt gotówkowy niezabezpieczony. Szczególnie jeżeli gotówka jest nam potrzebna szybko, a przy tym nie mamy również możliwości ustanowienia zabezpieczenia określonego typu. W przypadku kredyt ów niezabezpieczonych inną ich zaleta jest to, że zdecydowanie łatwiej jest spłacić taki kredyt wcześniej. W trakcie trwania umowy kredytowej możemy również zmienić kwotę kredytu na wyższą, a nawet wydłużyć okres spłaty kredytu, co jest bardzo istotne w momencie kiedy nagle pojawia nam się jakieś nieoczekiwane okoliczności a przy tym trudności z jego spłatą.

Jak wszyscy doskonale wiemy każdy produkt bankowy ma jednak swoje zalety ale też wady. Dlatego też decydując się na kredyt niezabezpieczony powinniśmy pamiętać o tym, że mimo wszystko kredyt ten musimy spłacać , ponieważ bank ma wiele możliwości aby ściągnąć z nas zadłużenie. Może również wpisać nas do BIK czyli Biura Informacji Kredytowej, które z pewnością nie da nam o sobie zapomnieć przez długie lata i w związku z takim wpisem możemy być na długo pozbawieni możliwości zaciągnięcia kredytu w jakimkolwiek innym banku.

Kredyty zabezpieczone

Wszystkie banki czy też instytucje bankowe oferują nam kilka rodzajów kredytów. Między innymi właśnie kredyty niezabezpieczone, które są bardzo łatwe do zaciągnięcia, ale nieco droższe, jak i kredyty zabezpieczone. Te również mają zarówno swoje wady jak i zalety. Do zalet kredytów zabezpieczonych możemy zaliczyć przede wszystkim niższe oprocentowanie, jednak coś kosztem czegoś ponieważ w związku z tym musimy się liczyć ze zdecydowanie dłuższym czasem oczekiwania na przyznanie kredytu, niż ma to miejsce w przypadku kredytów niezabezpieczonych. Ten wydłużony czas zazwyczaj spowodowany jest koniecznością dostarczenia przez kredytobiorcę a następnie zweryfikowania przez bank. Dokumenty te będą zawiązane przede wszystkim z zabezpieczeniem ale też kosztem ustanowienia zabezpieczenia. Z reguły na kredyty zabezpieczone decydujemy się w sytuacji kiedy zaciągamy kredyt na większą kwotę, bądź też w sytuacji kiedy gotówka której potrzebujemy w danej chwili znajduje się na lokacie której nie opłaca nam się zrywać. W obu przypadkach cała procedura przebiega bardzo podobnie.