Kredyt gotówkowy online

Dzisiejsze narzędzia oferowane przez banki dają naprawdę duże możliwości. Właśnie jedną z takich możliwości jest uzyskanie kredytu całkowicie online bez konieczności wychodzenia z domu. Wiodącym dostawcą usług bankowych przez Internet jest mBank ale większość banków nie zostaje w tyle i tak dzisiaj mamy już stosunkowo szeroki wachlarz produktów dostępnych całkowicie przez Internet. Sprawdź moją stronę i przekonaj się gdzie jest najlepsza oferta.

Aby otrzymać kredyt wystarczy posiadać dostęp do Internetu. Jak w przypadku wszystkich produktów bankowych znaczną przewagę tutaj mają osoby posiadające konto w danym banku. Wówczas często można znaleźć taki wniosek, lub dostępną opcję w panelu klienta serwisu transakcyjnego. Po wypełnieniu takiego wniosku, w sytuacji gdy jesteśmy klientem danego banku może wystarczyć analiza naszego rachunku bankowego w czasie oraz sprawdzenie w BIK. W przeciwnym razie, kiedy nie jesteśmy klientem banku należy do wniosku dołączyć dodatkowe dokumenty. W mBanku jest to wyciąg potwierdzający otrzymywane dochody. Po wysłaniu wniosku wraz z dokumentami dodatkowymi można dostać od razu pieniądze co zazwyczaj obowiązuje w przypadku małych kwot, w innym wypadku zawsze otrzymamy informacje dodatkowe. Jeśli chodzi o oprocentowanie kredytu gotówkowego to zazwyczaj kształtuje się ono na poziomie od 7 do 12 procent jednakże niemal zawsze jest doliczona jakaś prowizja i inne opłaty wynoszące drugie tyle. Zazwyczaj wśród banków panuje ogólna zasada że czym niższe oprocentowanie kredytu tym wyższe prowizje dzięki czemu koszty kredytu są mniej więcej przybliżone. Kredyt przez Internet można dostać nawet w kwadrans jednak nie jest to zjawisko dość częste.

Obecnie na szczycie rankingu najtańszych kredytów gotówkowych plasuje się Euro Bank oraz Getin Bank z oprocentowaniem realnym poniżej trzynastu procent. Należy jednak zwrócić uwagę że czym lepsze warunki otrzymania kredytu i niższe oprocentowanie tym więcej warunków dodatkowych. W Euro Banku na przykład do bardzo taniego kredytu jest obowiązek założenia konta w tym Banku. Jest to praktyka bardzo popularna stosowana przez banki by przyciągnąć jak największą rzeszę nowych klientów. Bardzo często na stronach internetowych banki umieszczają kalkulatory które są ustawione w taki sposób by pokazywać najmniejszą z możliwych rat. Zazwyczaj jest to ustawienie na najmniejszą kwotę kredytu i najdłuższy okres spłaty. Dodatkową opcją bardzo często stosowaną a nawet w niektórych przypadkach standardowo dodawaną do kredytu jest ubezpieczenie, które jednocześnie powiększa koszty kredytu.